درباره ایتالیا

اکر قصد سفر به کشور چکمه پوش ایتالیا را دارید و می خواهید اطلاعات دقیقی از سفارت ایتالیا در تهران، کارگزار رسمی سفارت و مراحل و مدارک تعیین وقت سفارت ایتالیا را داشته باشید تا از دغدغه های سفر به حوزه شینگن و اخذ ویزای ایتالیا برایتان کاسته شود، این مطلب را از دست ندهید. ما سعی داریم به تک تک سوالاتی که با آن درگیر خواهید شد پاسخ دهیم.

راهنمای دریافت وقت سفارت ایتالیا

برای درخواست تعیین وقت سفارت ایتالیا امکان مراجعه حضوری وجود ندارد. درخواست شما می بایست تنها به صورت آنلاین ثبت شود. حداقل ۴ هفته قبل از زمان سفر برای وقت سفارت ایتالیا اقدام نمایید.

برای ثبت درخواست آنلاین باید از طریق دو کانال رسمی وب‌سایت شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس و یا وب‌سایت دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در تهران اقدام نمود.

راه اول

برای تعیین وقت سفارت از طریق کانال شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس سنگاپور که نماینده رسمی سفارت ایتالیا در تهران است، می توانید یک حساب کاربری در سایت ایجاد نموده، سپس با تعیین نوع ویزای درخواستی و تکمیل اطلاعات به زبان انگلیسی به همراه مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا که در ادامه بدان اشاره می کنیم، برای دریافت وقت سفارت اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که وقت سفارت از طریق این سرویس تنها برای اخذ ویزای توریستی، تجاری، تحصیلی و یا تحقیقاتی کوتاه ‌مدت می باشد. همچنین در زمان ثبت درخواست باید در ثبت دقیق شماره گذرنامه و عدم تناقض سایر اطلاعات درج شده توجه داشت. چراکه وقت شما براساس شماره پاسپورت صادر می شود و قابلیت انتقال به فرد دیگری را ندارد. در غیر این صورت وقت شما خواهد سوخت و بایستی مجددا اقدام نمایید که قطعا برایتان زمان بر و هزینه بر خواهد بود.

پس از ثبت درخواست وقت مصاحبه، با در دست داشتن مدارک لازم به دفتر کاکس اند کینگس مراجعه کرده و برای انگشت‌نگاری اقدام نمایند.

راه دوم

مسیر دوم برای تعیین وقت سفارت ایتالیا وب سایت دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در تهران برای اتباع ایرانی است. دفتر کنسولی سفارت از نظر بسیاری اعتبار بیشتری دارد. لذا جمعیت کثیری از متقاصیان اخذ ویزای ایتالیا از این مسیر اقدام می نمایند. اما به دلیل حجم زیاد درخواست های ارسالی از طریق این کانال ممکن است بررسی درخواست های شما مدتی به طول بیانجامد. بنابراین پیشنهاد ما برای ثبت درخواست وقت مصاحبه شما از طریق کانال اول می باشد که طبیعتا با سرعت بیشتری و راحت تر انجام می شود.

به هرحال اگر از این مسیر برای وقت سفارت اقدام کردید به همراه مدارک لازم برای انگشت نگاری و دیگر مراحل به آدرس این دفتر مراجعه نمایید.

سوال دیگری که در این میان مطرح می شود آن است که چه مدارکی را در روز مراجعه متقاضیان باید به همراه داشته باشند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

لیست مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا

 • پرینت نامه تایید تعیین وقت سفارت
 • فرم تکمیل شده به انگلیسی درخواست ویزا به همراه تاریخ و امضا
 • ۲ قطعه عکس بیومتریک پاسپورت
 • پاسپورت با حداقل ۳ ماه اعتبار از زمان برگشت از ایتالیا و دارای حداقل دو صفحه خالی
 • شرح کامل کتبی قصد از سفر یا مهاجرت به انگلیسی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • بیمه نامه سلامت برای کل مدت ویزا با ذکر کشورهای تحت پوشش
 • اسناد و مدارک اسکان نظیر رزرو هتل و یا دعوتنامه برای کل مدت ویزا
 • پرینت بانکی، حساب پس انداز، فیش حقوقی، جواز، رسید مالیاتی، سند ملکی و دیگر اسناد تمکن مالی
 • گواهی شغلی نظیر قرارداد استخدام، مرخصی دارای تاییدیه از کارفرما و مواردی از این قبیل
 • رسید پرداخت هزینه خدمات سفارت ایتالیا

اطلاعات سفارت ایتالیا

آدرس سفارت ایتالیا در تهران: خیابان نوفل نوشاتو، شماره ۷۹/۶۸

آدرس دفتر کاکس اند کینگس در تهران: ولنجک، خیابان سیزدهم، پاساژگالریا مال، ساختمان اداری، طبقه چهارم

ساعات کاری: همه‌ روزه بجز روزهای جمعه و شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۵

شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران ۶۶۷۲۶۹۷۵ و ۶۶۷۲۶۹۷۶ و شماره فکس سفارت ۶۶۷۲۶۹۷۱ است.
هنچنین می‌توانید از طریق کدپستی ۷۸۶۳-۱۱۳۶۵ با سفارت مکاتبه داشته باشید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *