وقت سفارت انگلیس

وقت سفارت انگلستان

وقت سفارت انگلستان

در پی باز شدن دفتر vfs global سفارت انگلیس در تهران متقاضیان می توانند دیگر به جای سفر به کشورهای همسایه جهت پروسه انگشت نگاری در تهران با دریافت وقت سفارت انگلیس به دفتر vfs global مراجعه نمایند و سپس مدارک خود را به افسر مربوطه ارائه نمایند تا پروسه ویزا دهی صورت گیرد.

بعضی ها هم بر این تصور هستند که شانس بیشتری دارند اگر از طریق کشورهای همسایه(ترکیه و امارات) اقدام نمایند بنابراین جهت تعیین وقت از این سفارت ها نیز اقدام می نمایند.

هنگامی که متقاضی نسبت به تعیین وقت سفارت انگلیس اقدام می نماید باید در روز تعیین شده همراه با کلیه مدارک جهت پروسه انگشت نگاری به کنسولگری سفارت مربوطه مراجعه نماید . این پروسه حدودا ۲۰ دقیقه به طول می انجامد و اگر متقاضی در روز تعیین نشده به سفارت مراجعه نکند وقت گرفته شده باطل می گردد.

جهت تعیین وقت سفارت انگلیس

 • ابتدا به سایت سفارت انگلیس مراجعه می نمایید
 • سپس نوع ویزای مورد نظر خود را انتخاب میکنید
 • ایجاد حساب کاربری
 • پر کردن فرم انگلیسی درخواست ویزای انگلیس به صورت آنلاین
 • تعیین محل انگشت نگاری
 • تعیین وقت سفارت انگلیس
 • و در نهایت پرداخت هزینه وقت سفارت

مدارک لازم جهت تعیین وقت سفارت انگلیس

جهت انجام پروسه ویزا متقاضی باید در زمان وقت تعیین شده مدارکی را جهت احراز هویت خود ارائه دهد، مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • اصل پاسپورت (پاسپورت باید حداقل یک صفحه خالی داشته باشد و حداقل به مدت زمان درخواست اقامت شما اعتبار داشته باشد).
 • پاسپورت های قبلی (سفرهای پیشین)
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه سند ازدواج
 • دو قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵
 • تکمیل فرم انگلیسی درخواست ویزای انگلیس به صورت آنلاین و پرینت تاییدیه وقت سفارت
 • ترجمه اسناد ملکی
 • نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری از بانک به زبان انگلیسی ممهور به مهر بانک به همراه گردش ۳ ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد / گواهی سپرده بلند مدت / گواهی خرید سهام یا اوراق بهادر

ترجمه مدارک شغلی

 • کارمندان؛ گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و حقوق و مزایای سالیانه، امضای مدیر مستقیم و ممهور به مهر شرکت) هم چنین در آن تاریخ مرخصی عنوان شده باشد هم چنین در نامه اشتغال به کار ذکر گردد که مرخصی با حقوق می باشد یا خیر / فیش حقوقی ۳ ماه آخر/ لیست بیمه ۶ ماه آخر / حکم کارگزینی (در صورت موجود بودن)
 • کارفرمایان، ترجمه آگهی تاسیس و تغییرات شرکت / ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده/ نامه تمکن حساب شرکت به زبان انگلیسی / ریز پرینت ۳ ماه آخر (انگلیسی و ممهور به مهر بانک) / ترجمه لیست بیمه و شخص متقاضی/ فیش حقوقی ۳ ماه آخر کارمندان و شخص متقاضی
 • تاجران؛ ترجمه کارت بازرگانی / گواهی از اتاق بازرگانی/ ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده / لیست پرداخت بیمه
 • پزشکان؛ ترجمه پروانه دائم طبابت / ترجمه پروانه مطب / ترجمه کارت نظام پزشکی / ترجمه آخرین لیست مالیاتی / ترجمه لیست پرداخت بیمه
 • مهندسان؛ ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت / ترجمه قراردادهای پروژه های انجام شده (در صورت موجود بودن)
 • صاحبان مشاغل آزاد؛ ترجمه پروانه بهره برداری / ترجمه جواز کسب / ترجمه آخرین مالیات پرداختی / ترجمه بیمه پرداختی / ترجمه قرار داد کاری (در صورت موجود بودن)
 • بازنشستگان؛ ترجمه حکم بازنشستگی / فیش حقوقی ۳ ماه آخر (در صورت افزایش حقوق ، حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود)
 • دانش ۀموزان و دانشجویان می بایست گواهی اشتغال به تحصیل خود را ارائه دهند.
 • واچر هتل محل اقامت در انگلیس و رزرو بلیط رفت و برگشت
 • فایل اسکن دعوتنامه انگلیس و مدارک هویتی دعوت کننده (در صورت داشتن دعوتنامه)
 • مدارک دعوت کننده می بایست شامل کپی پاسپورت دعوت کننده، نامه های مالیاتی، مدارک شغلی(گواهی اشتغال به مار و بهتر است میزان درآمدد دعوت کننده ذکر شود و هم چنین فیش حقوقی نیز ارائه دهند)، مدارک مالی (پرینت حساب)، ارائه سند ملکی و یا اجاره نامه محل اقامت در انگلیس، قبض های پرداخت شده آب و برق و …
 • ترجمه کارت معفیت و یا پایان خدمت

چند نکته مهم

نکته: تمامی مدارک باید ترجمه رسمی به زبان انگلیسی ارائه شوند و مهر دادگستری و وزارت امور خارجه الزامی نمی باشد. هم چنین همراه تمامی مدارک ترجمه شده اصل آن ها را نیز به همراه داشته باشید.

شما از طریق وب سایت سفارت انگلیس می توانید نوع ویزای مورد نظرتان را بررسی و مدارک مرتبط با نوع ویزای انتخابی تان را تکمیل نمایید.

هر نوع ویزا نیازمند ارائه مدارک متفاوتی می باشد، بنابراین با دقت نوع ویزایتان را انتخاب نمایید. اگر مدارک شما به زبان انگلیسی نیستند لازم است قبل از هر اقدامی ابتدا مدارکتان را ترجمه نمایید سپس جهت تعیین وقت سفارت اقدام نمایید.

پس از آماده شدن مدارکتان، جهت درخواست ویزای خود به وب سایت رسمی سفارت بریتانیا مراجه نمایید. علاوه بر اسنادی که برای ساپورت از نوع ویزای درخواستی خود ارائه می دهید هم چنین باید سابقه سفر خوبی هم داشته باشید.

هم چنین اگر از طرف اقوام خود دعوت شده اید ارائه کلیه مدارک مربوطه و سابقه سفر خوب قبل از شروع پروسه درخواست ویزای سفارت الزامی می باشد.

به عنوان بخشی از درخواست ویزا، شما باید تعیین وقت قبلی داشته باشید تا اثر انگشت و عکس شما در مرکز درخواست ویزا گرفته شود. اگر برای ویزای دانشجویی(سطح ۴) اقدام می نمایید، ممکن است لازم باشد مصاحبه کوتاهی داشته باشید.

پس از اتمام درخواست خود و گرفتن وقت از سفارت باید هزینه درخواست ویزای خود را پرداخت نمایید. این پروسه باید به صورت آنلاین از طریق سایت UK.GOV انجام پذیرد. اگر کارت اعتباری نداشته باشید شخص دیگری می تواند از جانب شما این هزینه را پرداخت نماید.

زمانی که هزینه سفارت را پرداخت می نمایید، سپس به شما یک شماره مرجع داده می شود. و با در دست داشتن این شماره مرجع شما می توانید با مراجعه به مراکز درخواست، به بخش PREMIUM SERVICE مراجعه نمایید.

این که می خواهید روند انجام کار شما به صورت سریع تر و راحت تر صورت گیرد و یا در صلح و آرامش باشد دفتر VFS GLOBAL خدمات اختیاری را برای شما قرار می دهد که می توانید با توجه به شرایط تان آن را انتخاب نمایید. این بدین منظور است که در دفتر VFS با توجه به شرایط هر متقاضی سرویس های ویژه ای در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

در زمان وقت تعیین شده جهت انجام پروسه انگشت نگاری و گرفتن وقت شما باید در مرکز درخواست ویزا به موقع حضور یابید و نمی توانید شخص دیگری را به جای خود بفرستید.

حداقل ۱۵ دقیقه زودتر باید در محل مورد نظر حضور پیدا کنید و هم چنین باید یک نسخه چاپی از فرم درخواست ویزای خود و هم چنین پاسپورت معتبری که حداقل یک صفحه خالی داشته باشد، همراه داشته باشید.

تمام اسنادی که جهت ساپورت ویزای خود می خواهید ارائه دهید (اصل و کپی) را با توجه به دستورالعمل های مربوطه مرتب و جدا نمایید.

هم چنین در مرکز درخواست ویزا شما باید اثر انگشت و عکس خود را ثبت نمایید. این پروسه به عنوان پروسه بایومتریک (انگشت نگاری) شناخته می شود.

اسکنر دیجیتالی از هر ۱۰ انگشت شما اسکن می کند و هم چنین عکس دیجیتالی هم از شما گرفته می شود. اسکنر دیجیتالی که برای انگشتان شما استفاده می شود فاقد هرگونه جوهر و مواد شیمیایی می باشد و هم چنین نشانه ای روی پوست شما نمی گذارد.

عکس دیجیتالی که از شما گرفته می شود باید صورت شما به صورت کامل در عکس باشد و هم چنین فاقد عینک آفتابی، عینک های رنگی و یا سرپوش باشید، مگر اینکه به دلایل مذهبی و یا پزشکی پوشیده باشد. صورت شما باید به وضوح قابل مشاهده باشد و موهای شما اطراف چشم تان نباشد.

اطمینان حاصل نمایید که نوک انگشتان شما فاقد هرگونه برش، سایش یا سایر نشانه های دیگر باشد زیرا ممکن است توانایی شما برای اسکن قابل قبول را تحت تاثیر قرار دهد.

اگر از طرف کودک ۵ ساله درخواست ویزا می دهید، آن ها حتما باید در زمان تعیین شده حضور یابند اما نیازی نیست که اطلاعات بایومتریک خود را ارائه دهند.

کودکان زیر ۱۸ سال باید همراه با بزرگسالان باشند.

لازم به ذکر است بدون انجام انگشت نگاری پروسه درخواست ویزا انجام نخواهد شد.

جواب نهایی درخواست ویزای شما به ایمیل تان ارسال خواهد شد و اسناد ارائه شده نیز به آدرس پستی تان ارسال می گردد.

درخواست ویزای انگلیس در ایران

شما می توانید درخواست ویزای انگلیس خود را در مرکز خدمات ویزا و مهاجرت انگلیس در تهران انجام دهید. اگر نتوانستید از دفتر VAC تهران وقت بگیرید می توانید به کشورهای دیگری جهت ارائه مدارک خود به سفارت اقدام نمایید. اینکه از کجا می توانید اقدام کنید بستگی به نوع ویزای درخواستی شما دارد.

زمانی که مقصد خود را انتخاب نمودید این نکته را در نظر داشته باشید که شما برای ویزای توریستی انگلیس از هر کجای دنیا می توانید اقدام نمایید اما اگر درخواست سایر ویزاها انگلیس را داریداز هریک از کشورهای ایران(تهران)، امارات متحده عربی و ترکیه می توانید اقدام نمایید. وقت‌های سفارت انگلیس برای درخواست ویزا به صورت هفتگی اعلام می شود. اگر نتوانستید وقت سفارت خود را در تهران بگیرید، می توانید اپلیکیشن خود را ذخیره نمایید و بعدا به آن مراجعه نمایید، مشاهده نمایید که آیا وقت موجود هست و یا باید مجددا منتظر بمانید تا وقت ها باز شوند. اپلیکیشن شما به مدت ۲۵۰ روز ذخیره خواهد ماند.

انواع ویزای انگلیس

 • ۶ ماهه
 • ۲ ساله
 • ۵ ساله
 • ۱۰ ساله
 • دانشجویی Tier 4
 • آکادمیک دوازده ماهه
 • دوره زبان ۶ ماهه
 • دوره زبان ۱۲ ماهه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای انگلیس می‌توانید به صفحه ویزا انگلیس مراجعه کنید.

وقت حضوری سفارت انگلیس

وقت سفارت انگلیس در تهران

اگر متقاضی به سفارت انگلیس در تهران برای انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک مراجعه نماید دیگر نیازی به مصاحبه نخواهند داشت. پس از ارائه مدارک و هم چنین انجام انگشت نگاری، متقاضی پاسپورت خود را به سفارت تحویل می دهد و نتیجه درخواست ویزا به همراه پاسپورت طی ۲ الی ۳ هفته به آدرس پستی متقاضی ارسال می‌شود.

برای مشاهده سفارت انگلیس روی نقشه اینجا کلیک کنید.

وقت سفارت انگلیس در ترکیه

اگر متقاضی کشور ترکیه (آنکارا یا استانبول) را به عنوان محل مصاحبه و انگشت نگاری خود انتخاب نمایند، به دلیل اینکه پاسپورت خود را به سفارت تحویل می دهند جهت خروج از کشور ملزم به دریافت برگه عبور از سفارت ایران در ترکیه خواهند بود و حتما باید ۲ روز کاری در آنکارا یا استانبول حضور داشته باشند تا برگه عبور شان صادر شود.

وقت سفارت انگلیس در امارات

اگر انتخاب متقاضی در زمان تعیین وقت سفارت انگلیس، کشور امارت (دبی یا ابوظبی) باشد به دلیل عدم امکان صدور برگه عبور در کشور امارات، متقاضی می بایست تا زمان صدور نتیجه ویزا حدود ۱۵ روز کاری در امارات بمانند.

جهت کاهش زمان جواب دهی، در کشورهای ترکیه و امارات سرویس های ویژه ای در نظر گرفته شده است که با پرداخت هزینه مربوط به آن سرویس جواب درخواست ویزای متقاضی زودتر صادر می شود. این سرویس ها عبارتند از:

وقت غیرحضوری سفارت انگلیس

وقت سفارت انگلیس از طریق سرویس priority

از طریق این سرویس جواب ویزا طی ۵ تا ۸ روز کاری صادر می شود . مبلغپرداختی جهت خرید این سرویس باید نقدا در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود.هم چنین متقاضیانی که از کشور ترکیه وقت گرفته اند می توانند از این سرویس استفاده نمایند منتها

می بایست پیش از زمان انگشت نگاری به صورت آنلاین این سرویس را خریداری نمایند.

وقت سفارت انگلیس از طریق سرویس Super Priority

با خرید این سرویس جواب ویزا طی مدت ۲۴ ساعت صادر می شود وهمانند سرویس قبلی، مبلغپرداختی برای خرید این سرویس باید نقدا در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود. لازم به ذکر است این سرویس فقط برای متقاضیانی که اقامت امارات را داشته باشند مورد استفاده قرار می گیرد.

وقت سفارت انگلیس از طریق سرویس Passport Pass Back

با خرید این سرویس گذرنامه شما در همان روز مصاحبه به شما برگردانده می شود و نتیجه ویزای شما پس از ۱۵ روز کاری صادر خواهد شد. مبلغ این سرویس نیز باید نقدا در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود. هنگامی که جواب ویزا از طرف سفارت اعلام گردید شما باید به امارات برگشته و پاسپورت خود را سفارت تحویل دهید که در پی این امر نتیجه ویزا طی یک یا دو هفته صادر می گردد. از آن جا که این پروسه بسیار زمان بر است و هزینه زیادی را در بر می گیرد شما می توانید به جای سفر دو.باره به امارات در ایران از خدمات پیکاپ استفاده نمایید.

هم چنین متقاضیانی که از کشور ترکیه وقت گرفته اند می توانند از این سرویس استفاده نمایند اما می بایست پیش از زمان انگشت نگاری به صورت آنلاین این سرویس را خریداری نمایند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *