درباره کانادا

ویزا کانادا

شرایط اخذ انواع ویزا کانادا اعم از ویزای تحصیلی کانادا – ویزای توریستی کانادا – سوپر ویزا کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که شامل ده استان و سه قلمرو می باشد. از آن جا که این کشور دارای جاذبه های گردشگری فراوانی از جمله، آبشار نیاگارا، برج سی ان، پارک ملی گروس مورن، استنلی پارک ونکور و… متقاضیان زیادی برای دریافت ویزای کانادا اقدام می نمایند. یکی از مزیت هایی که باعث استقبال مسافرین می شود، صدور ویزای مالتیپل پنج ساله است که به متقاضیان ویزای توریستی تعلق میگیرد. از سال ۲۰۱۵ اداره مهاجرت این کشور این قانون را وضع کرده است. بدین منظور که دارنده این ویزا بدون محدودیت به مدت پنج سال و درهر بار ورود، حداکثر تا ۶ ماه مجاز به اقامت در این کشور می باشد و قبل از آن می بایست خاک کانادا را ترک نماید. از دیگر ویژگی این ویزا امکان تحصیل در کالج و یا دانشگاه های کانادا در دوره های کمتر از ۶ ماه می باشد.
هم چنین با داشتن ویزای کانادا می توان به کشورهای؛ مکزیک(با ویزای کانادا تا ۱۸۰ روز می توان در مکزیک اقامت نمود)، گرجستان( با داشتن ویزای کانادا به مدت ۹۰ روز میتوان اقامت داشت)، مقدونیه( با داشتن ویزای کانادا به مدت ۱۵ روز میتوان اقامت داشت)، قطر( با داشتن ویزای کانادا به مدت ۳۰ روز میتوان اقامت داشت)، کوبا( با داشتن ویزای کانادا به مدت ۳۰ روز میتوان اقامت داشت)، کاستاریکا( با داشتن ویزای کانادا به مدت ۳۰ روز میتوان اقامت داشت)، جمهوری دومینیکن( با داشتن ویزای کانادا به مدت ۳۰ روز میتوان اقامت داشت)، عمان( با داشتن ویزای کانادا به مدت ۳۰ روز میتوان اقامت داشت)، آنتیگوا و باربودا( با داشتن ویزای کانادا به مدت ۳۰ روز میتوان اقامت داشت)، پاناما( با داشتن ویزای کانادا به مدت ۳۰ روز میتوان اقامت داشت) و انگلستان (فقط به صورت ترانزیت فرودگاهی به مدت ۲۴ ساعت) بدون داشتن ویزا سفر نمود.
برای درخواست ویزا کانادا ابتدا می بایست اعتبار پاسپورت خود را چک نمایید سپس چک لیست مدارک مورد نیاز و فرم های درخواستی سفارت را تکمیل نمایید. پس از ارسال مدارک خود به سفارت می بایست ظرف مدت ۳۰ روز جهت انگشت نگاری و تکمیل ثبت نام خود به یکی از دفاتر VAC مراجعه نمایید.

انواع ویزا کانادا

مدارک مورد نیاز جهت انگشت نگاری

 • اصل پاسپورت
 • نامه تاییدیه ثبت نام (Submission Confirmation)
 • نامه ی انگشت نگاری (Biometrics Collection Letter)

ویزا توریستی کانادا

ویزا توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا
متقاضیان ویزای کانادا برای بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور، دیدار اقوام یا دوستان ، شرکت در همایش های علمی و تجاری نیاز به ویزای توریستی دارند. این ویزا به صورت ویزای پنج ساله (تا پایان اعتبار پاسپورت) صادر میشود.
برای درخواست این ویزا ابتدا بایستی مدارک مورد نیاز را بر اساس استانداردهای سفارت تکمیل و ترجمه کنید، سپس می توانید درخواست خود را از طریق سیستم آنلاین که پروسه ویزا را بسیار تسهیل نموده است، به سفارت ارائه دهید. تکمیل فرم ها و پرداخت وجوه مرتبط نیز در همین مرحله انجام میگیرد.
پس از ثبت درخواست، نامه انگشت نگاری جهت انجام بایومتریک در کشور مورد نظر شما، در اختیارتان قرار داده می شود و شما ظرف مدت یک ماه می بایست جهت انجام انگشت نگاری اقدام نمایید. انتخاب محل انگشت نگاری به عهده شخص متقاضی می باشد و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
بعد از انجام انگشت نگاری حداکثر ظرف مدت چهار ماه (بین ده روز تا چهار ماه)، جواب نهایی اعلام می شود و شما بلافاصله از طریق کارشناسان ما در جریان نتیجه ویزا قرار خواهید گرفت. در صورت رد درخواست ویزای شما، نامه ریجکتی سفارت در اختیار شما قرار داده می شود و دلایلی که منجر به رد درخواست شما شده، برای شما توضیح داده می شود تا در صورت اقدام مجدد در جهت رفع نواقص اقدام نمایید. اگر هم درخواست ویزای شما، تایید شده باشد، به شما اطلاع میدهیم تا پاسپورتتان را برای الصاق ویزا در اختیار همکاران ما در بخش پیکاپ ویزا قرار دهید تا پروسه مربوطه برای شما در کوتاه ترین مدت انجام گیرد.
ویزای توریستی کانادا به این نحو است که درهر بار ورود، حداکثر تا ۶ ماه مجاز به اقامت در این کشور هستید و قبل از آن می بایست خاک کانادا را ترک نمایید.
با ویزای توریستی کانادا امکان کار کردن در این کشور وجود ندارد ولی امکان ادامه تحصیل در دوره هایی که کمتر از ۶ ماه باشند وجود دارد.

اعتبار ویزای توریستی کانادا

اعتبار ویزاهای کانادا به هنگام ورود به کانادا توسط افسران اداره مهاجرت و مرزبانی کنترل می شوند. به طور معمول متقاضیان ویزای توریستی می توانند حداکثر تا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشند. مسافرینی که سوپر ویزا دریافت کرده اند می توانند تا دو سال در کانادا بمانند. اگر ویزا به صورت Multiple صادر شده باشد یعنی چند بار ورود است و به دارنده ویزا امکان می دهد به دفعات متعدد به کانادا سفر نماید

تعرفه ها :

لیست مدارک مورد نیاز ویزای کانادا:

 • اصل پاسپورت امضا شده جدید با حداقل ۶ ماه اعتبار و نیز پاسپورت های قدیمی که در آنها ویزا درج شده
 • یک قطعه عکس ۵/۳ × ۵/۴ رنگی زمینــه روشــن
 • ترجمه شناسنامه ، ترجمه کارت ملی
 • ترجمه سند ازدواج، ترجمه طلاق نامه، ترجمه گواهی فوت همسر
 • در صورت همراهی فرزندان گواهی اشتغال به تحصیل آن ها
 • در صورتیکه فرزندان زیر ۱۸ سال به تنهایی و بدون والدین قصد سفر به کانادا را دارند، می بایست ترجمه رضایت نامه والدین را که در دفتر اسناد رسمی به ثبت رسیده را ارائه نمایند . همچنین درصورتیکه یکی از والدین همراه فرزند سفر می کند، ارائه رضایت نامه والد دیگر که در ایران می ماند، الزامی است
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به طور جداگانه

مدارک مالی:

 • نامه تمکن مالی از بانک به زبان انگلیسی ممهور به مهر بانک به همراه گردش ۶ ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد
 • گواهی سپرده بلند مدت
 • گواهی خرید سهام یا اوراق بهادر
 • ترجمه اسناد ملکی (ساختمان، زمین یا باغ) / سند اتومبیل / اجاره نامه ملکی
نکته: مدت اعتبار نامه تمکن مالی و گردش حساب ، یک ماه می باشد.

مدارک شغلی:

الف) کارمندان؛ گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و حقوق و مزایای سالیانه، امضای مدیر مستقیم و ممهور به مهر شرکت) / فیش حقوقی ۳ ماه آخر/ لیست بیمه / حکم کارگزینی (در صورت موجود بودن)
ب) کارفرمایان، ترجمه آگهی تاسیس و تغییرات شرکت / ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده/ نامه تمکن حساب شرکت به زبان انگلیسی / ریز پرینت ۳ ماه آخر (انگلیسی و ممهور به مهر بانک) / ترجمه لیست بیمه و شخص متقاضی/ فیش حقوقی ۳ ماه آخر کارمندان و شخص متقاضی
ج) تاجران؛ ترجمه کارت بازرگانی / گواهی از اتاق بازرگانی/ ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده / لیست پرداخت بیمه
د) پزشکان؛ ترجمه پروانه دائم طبابت / ترجمه پروانه مطب / ترجمه کارت نظام پزشکی / ترجمه آخرین لیست مالیاتی / ترجمه لیست پرداخت بیمه
ه) مهندسان؛ ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت / ترجمه قراردادهای پروژه های انجام شده (در صورت موجود بودن)
و) صاحبان مشاغل آزاد؛ ترجمه پروانه بهره برداری / ترجمه جواز کسب / ترجمه آخرین مالیات پرداختی / ترجمه بیمه پرداختی / ترجمه قرار داد کاری (در صورت موجود بودن)
ی) بازنشستگان؛ ترجمه حکم بازنشستگی / فیش حقوقی ۳ ماه آخر (در صورت افزایش حقوق ، حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود)
• دعوتنامه: مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی / نسبت دعوت کننده با فرد متقاضی، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن / مدت زمان اقامت (حداقل یک ماه و حداکثر ۳ ماه، در صورت ویزا شدن تا ۶ ماه میتوانید اقامت داشته باشید) / دعوت نامه پس از تنظیم به مهر و امضای دفتر ثبت برسد. (Notary public)
• مدارک فرد دعوت کننده: کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card)، پاسپورت کانادایی و یا شناسنامه کانادایی (Canadian Birth Certificate) یا کارت اقامت ( (PR Cardاز سوی فرد دعوت کننده / گواهی اشتغال به کار / نامه تمکن بانک فرد دعوت کننده / برگه های مالیاتی (Notice of Assessment) + فرم های T4 یا T1
• رزرو بلیط رفت و برگشت

سوالات متداول درباره ویزا توریستی کانادا:

۱مدت بعد از ریجکت شدن میتوانم مجددا اقدام نمایم؟
محدودیت زمانی ندارد. فقط بهتر است دلایلی که برا ریجکت شدن لحاظ شده است اصلاح شود و بعد مجددا اقدام نمایید.
۲حداقل تمکن مالی برای ویزای توریستی چقدر می باشد؟
حداقل تمکن مالی برای یک نفر حدودا و حد اقل ۷۰ میلیون تومان( با توجه به مدارک شغلی که ارائه می دهید.)
۳آیا با ویزای توریستی مجاز به ادامه تحصیل می باشم؟
خیر
۴آیا اعضای یک خانواده میتوانند در قالب یه پرونده اقدام نمایند؟
؟  بله میتوانند. اما برای این که درصد قبولی بالاتر باشد بهتر است همه ی اعضا با هم اقدام نکنند.
۵آیا داشتن ویزای شینگن و یا ویزای کشورهای دیگر الزامی است؟
برای سفر به کانادا حتما حتما ویزای شنگن بگیرید سفر کنید و بعد برای کانادا اقدام نمایید. به دلیل اینکه سابقه ی سفر برای سفارت بسیار حائز اهمیت می باشد.
۶حداکثر مدت مجاز اقامت با ویزای توریستی در کانادا؟
در هر بار سفر به کانادا تا ۶ ماه می توانید اقامت داشته باشید، قبل از ۶ ماه باید از کانادا خارج شوید و مجددا دوباره می توانید به کانادا سفر کنید.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

دانشگاه ها، مدارس و موسسات آموزشی کانادا از نظر علمی دارای رنکینگ بالایی هستند، همین امر موجب شده که هر ساله متقاضیان بسیاری نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی از این مراکز اقدام نمایند. به منظور اخذ ویزای تحصیلی کانادا و دریافت پذیرش متقاضیان می بایست خودشان مکاتبات اولیه با دانشگاه مورد نظرشان را انجام داده و سپس مدارک لازم جهت ارائه به دانشگاه را فراهم نمایند.
اخذ پذیرش به منزله دریافت ویزا نمی باشد. نامه پذیرش (study permit) مدرکی است که به شما اجازه می دهد در موسسات آموزشی تعیین شده مشغول به تحصیل شوید. این مجوز در واقع همان نامه ایست که از طرف مرکز آموزشی به عنوان پذیرش برای شما ارسال می شود. اما انجام پروسه ی ویزا پیچیدگی های خود را دارد و بسیار حائز اهمیت است که چه کسی برایتان ویزا خواهد گرفت.
لازم به ذکر است اگر قصد اقامت در کانادا را دارید، تحصیل در یکی از مراکز آموزشی و دانشگاه های کانادا می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

علاوه بر نامه پذیرش دانشگاه شما به مدارکی جهت ارائه به سفارت نیاز دارید که در ادامه به آن ها اشاره می نماییم:

 • اﺻﻞ ﭘﺎﺳﭙﻮرت ﻣﺘﻘﺎﺿﯽ ﺑﺎ ﺣﺪاﻗﻞ ﺷﺶ ﻣﺎه اﻋﺘﺒﺎر ﺑﻪ اﻧﻀﻤﺎم ﮐﻠﯿﻪی ﭘﺎﺳﭙﻮرتﻫﺎی ﻗﺪﯾﻤﯽ ﮐﻪ در آﻧﻬﺎ وﯾﺰا درج ﺷﺪه اﺳﺖ
 • ﯾﮏ ﻗﻄﻌﻪ ﻋﮑﺲ ﺟﺪﯾﺪ۴,۵ x 3,5 رﻧﮕﯽ ﺑﺎ زﻣﯿﻨﻪی ﺳﻔﯿﺪ
 • ﺗﺮﺟﻤﻪی ﺷﻨﺎﺳﻨﺎﻣﻪ و ترجمه ی کارت ملی
 • رزوﻣﻪی ﮐﺎﻣﻞ ﺑﻪ زﺑﺎن اﻧﮕﻠﯿﺴﯽ و ﻋﮑﺲدار ﺑﺎ ذﮐﺮ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﺗﺎرﯾﺦﻫﺎ و ﺳﻮاﺑﻖ ﺷﻐﻠﯽ در ﺻﻮرت ﻣﻮﺟﻮد ﺑﻮدن
 • ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻓﺮم اﻃﻼﻋﺎت ﻓﺮدی و ﺧﺎﻧﻮادﮔﯽ
 • ﻧﺎﻣﻪی ﺗﻤﮑﻦ ﺑﺎﻧﮏ ﺑﻪ زﺑﺎن اﻧﮕﻠﯿﺴﯽ و ﻣﻤﻬﻮر ﺑﻪ ﻣﻬﺮ ﺑﺎﻧﮏ ﺑﻪ ﻫﻤﺮاه ﮔﺮدش ﭼﻬﺎر ﻣﺎﻫﻪی ﺣﺴﺎب / ﮔﻮاﻫﯽ ﺳﭙﺮدهی ﺑﻠﻨﺪﻣﺪت ، ﮔﻮاﻫﯽ ﺧﺮﯾﺪ ﺳﻬﺎم ﯾﺎ اوراق ﺑﻬﺎدار (در ﺻﻮرت ﻣﻮﺟﻮد ﺑﻮدن)، نکته: ﻣﺪت اﻋﺘﺒﺎر ﻧﺎﻣﻪی ﺗﻤﮑﻦ و رﯾﺰﭘﺮﯾﻨﺖ ﯾﮏ ﻣﺎه اﺳﺖ
  ﺗﺮﺟﻤﻪ ﺳﻨﺪ ﻣﻠﮑﯽ ، اﺗﻮﻣﺒﯿﻞ و اﺟﺎرهﻧﺎﻣﻪ
 • مدارک ﺷﻐﻠﯽ؛ ﮔﻮاﻫﯽ اﺷﺘﻐﺎل ﺑﻪ ﮐﺎر ﺑﻪ زﺑﺎن اﻧﮕﻠﯿﺴﯽ روی ﺳﺮﺑﺮگ ﺷﺮﮐﺖ با ذﮐﺮ ﺗﺎرﯾﺦ ﺷﺮوع ﺑﻪ ﮐﺎر، ﻋﻨﻮان ﺷﻐﻠﯽ و درآﻣﺪ ﺳﺎﻟﯿﺎﻧﻪ، ﺑﺎ اﻣﻀﺎی ﻣﺪﯾﺮ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ / ﺗﺮﺟﻤﻪی ﻓﯿﺶ ﺣﻘﻮﻗﯽ ﺳﻪ ﻣﺎه آﺧﺮ / ﺗﺮﺟﻤﻪی ﻟﯿﺴﺖ بیمه / ﺗﺮﺟﻤﻪی ﺣﮑﻢ ﮐﺎرﮔﺰﯾﻨﯽ (در ﺻﻮرت ﻣﻮﺟﻮد ﺑﻮدن)
 • ﻧﺎﻣﻪی ﭘﺬﯾﺮش از داﻧﺸﮕﺎه ﮐﺎﻧﺎداﯾﯽ
 • ﺗﺮﺟﻤﻪی آﺧﺮﯾﻦ ﻣﺪرک ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ و ﺗﺮﺟﻤﻪی رﯾﺰﻧﻤﺮات آﺧﺮﯾﻦ ﻣﻘﻄﻊ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ
 • اراﺋﻪی ﻣﺪرک زﺑﺎن ﻣﻌﺘﺒﺮ آﯾﻠﺲ/ ﺗﺎﻓﻞ (در ﺻﻮرت ﻟﺰوم)
 • رﺿﺎﯾﺖﻧﺎﻣﻪی ﻣﺤﻀﺮی ﭘﺪر و ﻣﺎدر ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺧﺮوج ﻓﺮزﻧﺪﺷﺎن از ﮐﺸﻮر و ﭘﻮﺷﺶ ﻣﺎﻟﯽ ﻫﺰﯾﻨﻪﻫﺎی وی ﻫﻨﮕﺎم ﺗﺤﺼﯿﻞ و اﻗﺎﻣﺖ در ﮐﺸﻮر ﮐﺎﻧﺎدا
 • ﻣﺸﺨﺺ ﻧﻤﻮدن ﻣﺤﻞ ﺳﮑﻮﻧﺖ در ﮐﺎﻧﺎدا )ﺧﻮاﺑﮕﺎه، اﺟﺎرهی ﻣﻨﺰل، ﯾﺎ اﺳﮑﺎن در ﻣﻨﺰل اﻗﻮام(. ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ، در ﺻﻮرت داﺷﺘﻦ ﻗﯿﻢ، ﭘﺮ ﮐﺮدن فرم Custodianship اﻟﺰاﻣﯽ اﺳﺖ.

ﺣﺎﻣﯽ ﻣﺎﻟﯽ (supporter): ﺑﺮای ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺗﻮاﻧﺎﯾﯽ اراﺋﻪی ﻣﺪارک ﻓﻮق (ﻣﺎﻟﯽ و ﺷﻐﻠﯽ) را ﻧﺪارﻧﺪ، ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ ﯾﮑﯽ از اﻗﻮام درﺟﻪی ﯾﮏ ﻣﺘﻘﺎﺿﯽ (ﭘﺪر/ ﻣﺎدر و ﯾﺎ ﻫﻤﺴﺮ) ﺗﺮﺟﻤﻪی اﺳﻨﺎد ﻣﻠﮑﯽ، ﻣﺪارک ﺷﻐﻠﯽ، ﻧﺎﻣﻪی ﺗﻤﮑﻦ ﺑﺎﻧﮏ، و رﯾﺰﭘﺮﯾﻨﺖ ۴ ﻣﺎه آﺧﺮ ﺑﺎﻧﮏ ﺧﻮد را ﺑﻪ زﺑﺎن اﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﺟﻬﺖ ﺣﻤﺎﯾﺖ ﻣﺎﻟﯽ ﻣﺘﻘﺎﺿﯽ اراﺋﻪ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ.

مدارک مالی:

 • نامه ی بانک از کانادا اگر پولتان را به یکی از بانک های کانادا انتقال داده اید.
 • نامه وام دانشجویی از موسسه مالی ( اگر شامل شما میشود)
 • نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر
 • نامه ی تمکن مالی که موجودی حساب شما را به صورت دلار کانادا مشخص کرده باشد.
 • فیش واریز شهریه و خوابگاه که به حساب دانشگاه واریز نموده اید.
 • نامه ی ساپورت مالی از شخص یا موسسه ایی ازکانادا که در طول تحصیل هزینه های شما را پوشش میدهد. (اگر شامل شما میشود)
 • افراد زیر ۱۸ سال می بایست ترجمه رضایت والدین برای تحصیل خارج از ایران و پوشش هزینه های مالی در طول مدت تحصیل را که در دفتر اسناد رسمی به ثبت رسیده، در تمام مراحل همراه داشته باشند.

 

مدارک لازم برای ورود به کانادا پس اخذ ویزا

 • اصل پاسپورت معتبر
 • نامه دریافتی از سفارت مبنی بر تایید شدن مجوز تحصیلیتان به نام  letter of introduction
 • نامه پذیرش از دانشگاه (acceptance letter)
 • مدارک مالی که نشان میدهد شما توانایی مالی برای تامین مخارج خود در کانادا را دارید. (در صورت دریافت بورسیه یا فاند از مراکز داخل کانادا، مدارک مربوطه را می بایست همراه داشته باشید)
 • نامه REFRENCE و یا هر مدرک دیگری که سفارت هنگام صدور ویزای شما برای شما ارسال کرده و خواسته هنگام ورود به همراهتان داشته باشید.

توجه داشته باشید که در برخی موارد ممکن است officer از شما مدارک معاینه پزشکی بخواهد که ممکن است بیش از ۳ ماه به پروسه پرونده شما اضافه کند. شما یا اعضای خانواده تان که همراه شما سفر خواهند کرد و بالای ۱۸ سال دارند باید گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کنید

حداقل هزینه مورد نیاز در طول تحصیل:

 

تذکر: لطفا در نظر داشته باشید که به هزینه های مذکور، هزینه شهریه دانشگاه و یا مدرسه نیز اضافه میگردد.

سوالات متداول درمورد ویزا تحصیلی کانادا:

۱ تمکن مالی مورد نیاز چقدر است ؟
تمکن مالی باید به گونه ای ارائه شود که هزینه دانشگاه و اقامت شما را پوشش دهد.
۲ آیا در طول مدت تحصیل مجاز به کار کردن هستم ؟
بله در هفته به مدت ۲۰ ساعت اجازه کار دارید.
۳ آیا ویزای تحصیلی به خودی خود منجر به اخذ اقامت دائم می شود ؟
اخذ پذیرش تحصیلی مستقیما نمی تواند منجر به دریافت اقامت دائم شود اما فارغ التحصیلان کانادا، این امکان را دارند که جذب بازار کار شوند و از این طریق برای اقامت دائم اقدام نمایند.
۴ آیا در طول تحصیل میتوانم به کشور خودم یا کشورهای دیگر سفر کنم؟
بله، مادامیکه ویزای تحصیلی و نامه پذیرش شما اعتبار دارد شما میتوانید بدون محدودیت سفر نمایید. ولی در نظر داشته باشید که شما در هر صورتی به پاسپورت نیاز دارید و تنها با ویزا مجاز به سفر نمی باشید.
۵ آیا برای اخذ پذیرش نیازی به ارائه مدرک زبان می باشد ؟
بهتر است قبل از اقدام برای اخذ پذیرش مدرک زبان خود (IELTS) داشته باشید.
۶ آیا با ویزای تحصیلی خودم، میتوانم والدینم را همراه خودم ببرم؟
زمانی که در آن جا تحصیل می کنید والدین شما هم می توانند درخواست ویزای توریستی برای دیدار شما بدهند.

سوپر ویزا

سوپر ویزا

این ویزا شامل والدین، مادر و پدربزرگ میشود که فرزندان و یا نوادگان آنها شهروند و یا دارای کارت اقامت کانادا هستند و متقاضی میخواهد بیش از ۶ ماه در کانادا بماند. اعتبار این ویزا معمولا ده ساله می باشد، ولی از آنجاییکه اعتبار گذرنامه های ایرانی ۵ سال است، در نتیجه اعتبار سوپر ویزا برای ایرانی ها به مدت اعتبار گذرنامه آنها می باشد. متقاضیان با دریافت این نوع ویزا می توانند به مدت دو سال به طور پیوسته در کانادا اقامت داشته باشند. این نوع ویزا شامل فرزندانی که والدین آنها مقیم کانادا هستند نمی شود.
شرایط احراز سوپر ویزا
فرد متقاضی می بایست مدارکی دال بر اینکه وابستگی عاطفی، مالی به کشور خود دارد را ارائه نماید تا آفیسر از ترک خاک کانادا بعد از مدت ویزا اطمینان حاصل نماید.
توان مالی طرفین (متقاضی و دعوت کننده) و درآمد کلی آنها می بایست مشخص شود. افرادیکه درآمد ماهانه آنها اندک می باشد، فرد دعوت کننده حتما می بایست تعهد نامه دال بر اینکه فرد متقاضی را از نظر مالی ساپورت می نماید را ارائه کند.

مدارک مورد نیاز برای سوپر ویزا

 • مدارک اقامتی و برگه های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده شامل tax, notice of assessment, T4 & T1
 • ارائه بیمه خدمات درمانی برای فرد متقاضی که توسط دعوت کننده حداقل به مدت یک سال در داخل کانادا پرداخت شده باشد.
 • مدارک مالی و شغلی متقاضی
 • انجام معاینات پزشکی توسط پزشکان مورد اعتماد سفارت
 • دعوت نامه رسمی که هدف از سفر و پوشش تمام هزینه های اقامتی، درمانی و … متقاضی در آن قید شده باشد.
 • ارائه مدارک شناسایی برای اثبات رابطه خویشاوندی و هر مدرک تکمیلی که ممکن است سفارت درخواست نماید.

سوالات متداول درمورد سوپر ویزا کانادا:

۱تفاوت سوپر ویزا و ویزای مالتیپل چیست؟
با ویزای مالتیپل هر با فقط می توانید تا ۶ ماه در کانادا بمانید اما سوپر ویزا برای متقاضانی است (والدین، مادر و پدربزرگ) که بیشتر از ۶ ماه می خواهند در کانادا اقامت داشته باشند.
۲با سوپر ویزا چند بار میتوانم به کانادا سفر کنم؟
به دفعات مکرر

درباره ETA و یا مجوز الکترونیکی سفر به کانادا

درباره ETA و یا مجوز الکترونیکی سفر به کانادا

این مجوز شامل ملیتی هایی میشود که برای سفر به کانادا نیازی به اخذ و انجام پروسه ویزا ندارند، در واقع معاف از ویزا هستند و سفرشان به صورت هوایی انجام میشود.
برای دریافت این مجوز دارا بودن شرایط زیر الزامی می باشد:اصل پاسپورتسلامت کاملنداشتن سابقه کیفریمتقاعد کردن افسر مهاجرت مبنی بر اینکه شما دارای وابستگی کاری، مالی و خانوادگی هستید که منجر به بازگشت شما به کشور محل زندگی می گردد.متفاعد کردن افسر مهاجرت مبنی بر اینکه در پایان سفر حتما کانادا را ترک خواهید کرد و توانایی پوشش هزینه های سفر خود را در مدت زمان اقامت در کانادا دارید. (مقدار تمکن مالی مورد نیاز به شرایط مختلفی بستگی دارد؛ مدت زمان و محل اقامت در کانادا (در هتل اقامت دارید و یا به منزل اقوام و یا دوستانتان می روید).مدت اعتبار این مجوز ۵ سال یا به مدت اعتبار پاسپورت می باشد و به طور نرمال ظرف چند ساعت و یا حداکثر بین ۷۲ ساعت این مجوز صادر میشود.
لطفا توجه داشته باشید که افرادیکه دارای گرین کارت آمریکا هستند نیز برای سفر هوایی به کانادا نیاز به دریافت این مجوز دارند. ولی افرادیکه دارای ویزای معتبر کانادا هستند ( ویزیتوری، تحصیلی، کاری…) نیازی به دریافت هیچ مجوز دیگری ندارند و با همان ویزا قادر به سفر به کانادا می باشند.

مدارک مورد نیاز

 • اصل پاسپورتی که با آن قصد سفر به کانادا را دارید
 • تکمیل فرم اپلیکیشن
 • پرداخت وجه مورد نظر سفارت و ارسال مدارک تکمیلی در صورت درخواست سفارت

 

 

1 دیدگاه

 1. رضا گفت:

  کی میشه برای ویزا اقدام کرد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *