درباره ویزای ژاپن

راهنمای اخذ ویزای ژاپن

راهنمای اخذ ویزای توریستی ژاپن – ویزای ترانزیت ژاپن – ویزای تجارت موقت ژاپن

اگر شما قصد سفر به کشور ژاپن معروف به سرزمین خورشید را دارید، که به نوع خود دارای جذابیت های منحصربه فردی است، به عنوان یک ایرانی نیاز به دریافت ویزا پیش از ورود به خاک این کشور را دارید. مگر آنکه شهروند کشورهای معاف از ویزا visa) (exempt باشید. این کشور بر آن است تا در سال ۲۰۲۰ ویزای الکترونیکی خود را ،eVisa، ارائه دهد تا دریافت این ویزا را برای متقاضیان آسان نماید.
مدت اعتبار ویزای ژاپن ۱۵ روزه و یک بار ورود می باشد و هم چنین دارای اعتباری ۳ ماهه است و به صورت لیبل صادر می گردد. برای صدور این ویزا حدود ۷ الی ۱۰ روز کاری زمان نیاز است.

انواع ویزای ژاپن

هم اکنون ویزای این کشور به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت می باشد. با توجه به هدف از سفر شما نوع ویزای درخواستی تان انتخاب می گردد. متقاضیان دریافت این ویزا می بایست مستقیما به سفارت و کنسولگری جهت دریافت ویزا مراجعه نمایند اما همان طور که گفته شد در آینده نیز eVisa به انواع ویزاهای این کشور اضافه خواهد شد که مراحل دریافت ویزا به صورت آنلاین می باشد.

ویزای توریستی ژاپن

برای متقاضیان کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین صادر می گردد. مدت زمانی که متقاضی با این ویزا می تواند در ژاپن اقامت داشته باشد ۹۰ روز می باشد. هم چنین متقاضیان این ویزا می توانند درخواست double entry visa (ویزای دبل) نمایند که با این ویزا می توانند برای دو سفر کوتاه مدت در طول ۶ ماه اقدام نمایند.
دریافت ویزا برای متقاضیان ویزای توریستی که ۲۰ تا ۲۵ سال سن دارند به دلیل سختگیری هایی که وجود دارد اندکی دشوار است.

ویزای تجاری موقت ژاپن یا Temporary Business Visa

نوعی دیگری از ویزای ژاپن می باشد که به دارنده این ویزا اجازه اقامت به مدت ۹۰ روز را می دهد. این ویزا نیز به صورت ویزای یک بار ورود (single entry)می باشد و در صورتی که هر دو سفر بین بازه زمانی ۶ ماه باشد به صورت ویزای دبل (double entry visa) صادر می گردد.

ویزای ترانزیت ژاپن

ویزای ترانزیت ژاپن برای متقاضیانی می باشد که در مسیر سفر خود در ژاپن توقف داشته باشند اما از آن جا که خطوط هواپیمایی مسیرهای پروازی ایرانیان در ژاپن وجود ندارد، ایرانی ها به ندرت به این ویزا نیاز خواهند داشت.
ویزای کاری ژاپن به دو صورت) working visa ویزای کار( و highly professional visa (ویزای کار حرفه ای ) می باشد. ویزای کار حرفه ای برای مشاغلی اعم از مدیران، استاید دانشگاه و محققان می باشد.مدت اعتبار این ویزا با توجه به درخواست متقاضی متفاوت می باشد و می تواند تا مدت ۵ سال اعتبار داشته باشد.
به هر حال قصد شما از سفر به ژاپن هرکدام از موارد بالا باشد، بهتر است با در دست داشتن مدارک به یک دفتر خدمات مسافرتی جهت بررسی مدارک خود مراجعه نموده و اگر سفارت سوالات بیشتری داشته باشد یا مدرک اضافه تری درخواست کند باید مدارک خود را آماده نمایید تا در زمان حضور در سفارت ارائه نمایید.

مدارک مورد نیاز ویزای ژاپن

  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • اصل پاسپورت امضا شده با حداقا ۶ ماه اعتبار و دارای دو صفحه خالی
  • گذرنامه های قبلی (سفرهای قبلی)
  • اصل شناسنامه + ترجمه تمامی صفحات
  • دو قطعه عکس ۴.۵* ۴.۵جدید، رنگی و زمینه سفید
  • نامه تمکن بانک با حداقل موجودی ۷۰ میلیون تومان + گردش حساب ۳ ماه اخیر
  • مدارک کاری معتبر و سوابق بیمه
  • برنامه سفر
  • رزرو قطعی هتل و پرواز

هزینه و تعرفه ها

…………………………..

…………………………

اطلاعات سفارت ژاپن در تهران

آدرس سفارت: تهران، خیابان زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک ۱۶۲

تلفن: ۲۲۶۶۰۷۱۰

تحویل گذرنامه: روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۵:۰۰ الی ۱۶:۰۰

وبسایت: www.ir.emb-japan.go.jp

ایمیل بخش کنسولی و امور مربوط به روادید: consular@th.mofa.go.jp

لازم به ذکر است پاسخگویی تلفن از ساعت ۱۳:۰۰ الی ۱۵:۰۰ روزهای یکشنبه تا پنجشنبه انجام می گردد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *